Whatsapp ve İletişim Hattı
+905353394337
+905353394337

Sunduğumuz Hizmetler

Yöremizde bir çok tarihi ve gezilecek mekanlarımız mevcuttur.Ama sakın telaşlanmayın turizm taksi aracılığla siz değerli müşterilerimize bu hizmeti de sunuyoruz.

Müşterilerimize rahat  ve konforlu bir ortam sağlamak için elimizden gelen herşeyi yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

 

Hatayın tarihi ve turstik mekanlar
 
Altınözü, Antakya, ‎Arsuz, Belen, ‎Defne, Dörtyol, ‎Erzin, ‎Hassa, ‎İskenderun, ‎Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, ‎Samandağ‎, Yayladağı‎
2015 İstatistiklerine göre Hatay’ın 1.535.034 Kişilik bir nüfusa sahiptir. Geçen yıla orantılı nüfusu git gide artış göstermektedir, ve Akdeniz‘in doğu şeridinde bulunmaktadır.
 
Hatay Turizm açısından etkin bir şehrimiz olup en ilgi gören ilçesi Antakyadır.
 
Antakya yöresini çekici kılan ve tarihi boyunca göçlere açık olmasını sağlayan, yaşamı kolaylaştıran iklim koşulları ve verimli topraklarının yanı sıra Anadolu’yu Çukurova yoluyla Suriye ve Filistin’e bağlayan yolların kavşak noktasında bulunmasıdır. Ayrıca Mezopotamya’dan Akdeniz‘e çıkmak için kullanılabilecek en uygun limanlar yine bu bölgededir.
 
İskenderun’un isminin çok zikredilmesinin nedeni, Askeri kışla olmasıdır. Acemi birliği bulunduğu üzere ve Asker adaylarının %50 ihtimalle acemiliğini İskenderun’da yapması için düşer yollara.
 
Eğer Bir Gün Yolunuz Hayata düşerse eğer ” Dur şu hatayı’da bir gezip görelim ” derseniz Aşağıdaki listeyi izleyerek Aklınızda en azından fikir edinebilirsiniz.
 
Hatay Kaleleri 
Antakya Kalesi, Payas Kalesi, Sarıseki Kalesi, Darb-ı Sak Kalesi, Bakras Kalesi,
Koz Kalesi,Kurt Kalesi, Şıvlan Kalesi, İmma Kalesi, Mancınık Kalesi, Cin Kulesi
 
Türbeler 
Beyazıt-i Bestami Türbesi, Hz. Hıdır Türbesi, Hz. Hamza, Peygamber Türbesi, 
Şeyh Ahmet Kuseyri Türbesi, Gazi Abdurrahman Paşa Türbesi, Şeyh Yusuf Türbesi.
Camiler 
 
Ulu Cami, Habib-i Neccar Camii, Şeyh Ali Cami, Yeni Cami, Ağalar Cami,
Ahmediye camii, Köşker Camii, Halil Ağa Camii
 
Hamamlar 
Kurşunlu Hanı, Yeni Hamam, Cindi Hamamı, Meydan Hamamı, Saka Hamamı
Biz Mutlaka Başlıca Hatay’da Gezilecek Yerleri şu şekilde sıraladık.
 
Adalı Konağı
Genç Fransız mimar Jaques de La Boucherie, Paris’in asil Tortue ailesine bir köşk yapar. Bu esnada, ailenin kızı Marie Therese Charlotte’a ilk görüşte aşık olur ve aşkı karşılık bulur. Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından, Boucherie yüzbaşı rütbesiyle, Fransız orduları ile birlikte Antakya’ya gelir. Antakya’ya sayısız mimari eser kazandırır. Sevgilisinin ölümünün ardından Adalı ailesi için yaptığı bu köşk ise, Tortue ailesine yaptığı köşkün aynısıdır.
 
Palladium Alışveriş Merkezi 
Alışverişe ihtiyacınız varsa, Antakya İlçesinde bulunan Palladium Alışveriş Merkezini ziyaret edebilir, İhtiyaçlarınızı görebilirsiniz.
 
Samandağ Sahili 
 
Samandağ Sahili’nin uzunluğu 16 kilometreyi bulmakta. Sadece bölge halkı değil, şehre gelen turistler tarafından da sıkça tercih edilen sahil aynı zamanda sörf için çok uygun. Eğer yanınıza malzemelerinizi getirirseniz, istediğiniz kadar sörf yapabilirsiniz.
 
Bakras Kalesi
Bakras Kalesi, Hatay’ın Belen ilçesine bağlı Ötençay köyünde bulunan Helenistik dönemden kalma kaledir. Antakya-İskenderun karayolunun 27. km. sinde yer alır.
 
Beşikli Mağarası
Titus Tüneli’nin deniz tarafındaki girişine 100 metre mesafede bulunan Beşikli Mağarası, kaya mezarlarının en geniş ve ünlülerinden. İçerisinde bölümler halinde tam 12 tane mezar var. Mezarlar, birbirlerinden duvarlar ile ayrılıyor.
 
Titus Tüneli
Samandağ’da bulunan bu muhteşem tünel, M.Ö. 300 yılında, limanı sellerin doldurması tehlikesine karşı dağ delinerek yapılmış. Bu tünel vasıtasıyla yüksekliği 7 metre, genişliği 6 metre civarında olan selin yönü değiştirilmiş.
 
Harbiye Şelaleleri
Görenleri kendine hayran bırakan Harbiye Şelalesi Defne Koruluğu’nun arasından akıyor. Turistlerin en uğrak yeri olduğunu söyleyebiliriz. Harbiye’de kurulu tesislerde, şelaleden akan suyun azaldığı yerlerde, su içerisinde oturabileceğiniz serin ve güzel yerler bulabilirsiniz.
 
Antakya Parkı
Asi Nehri’nin hemen kıyısında bulunan park, şehrin en büyük parkı. Şehrin simgesi Defne Ağacı başta olmak üzere, pek çok bitki bulunuyor. Parkın açılışının II. Abdülhamit Dönemi’ne denk geldiği tahmin ediliyor. Park üzerinde Fransızların önemli katkıları olduğu biliniyor.
 
Aziz Simon Manastırı
Antakya-Samandağ arasında bulunan manastır, M.S. 6. yüzyılda inşa edilmiş. Manastır kalıntıları, 479 metrelik bir tepe üzerinde.
 
Habibi Neccar Camii
Habibi Neccar Camii, Roma döneminde Pagan Tapınağı olarak kullanılıyormuş. Bizans döneminde kiliseye dönüştürülmüş. İslamiyet’in Anadolu’ya girmesi ile de Anadolu’daki ilk cami olarak kullanılmaya başlanmış. Tabi öncesinde, İslami mimariye uygun bir şekilde düzenlenmiş.
 
Batıayaz Yaylası
Samandağ ilçesindeki Teknepınar’da bulunan yayla, şehre gelip de doğanın içerisinde uzun yürüyüşler ve piknik yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır esasında.
 

 

 

Ve Diğerleri

Alo Taksi Antakya

Avaz BEKLER (Emekli Öğretmen) http://www.alotaksiantakya.com/ https://firmarehberim.com/antakya-taksi-hizmetleri https://www.tumblr.com/blog/alotaksiantakya https://www.linkedin.com/in/avazbekler-alotaksiantakya/ Alo Taksi Antakya & Turizm Taksi Durağı GSM: 0 535 339 4337 *7/24 Saat Kaliteli;Taksi Hizmeti #AvazBekler #AloTaksi #TurizmTaksi #AloTaksiAntakya #AntakyaTaksi #TaksiAntakya #AloTaksiHatay #AntakyadakiTaksiciler #AntakyaTaksiDurakları #HatayHavaalanı #HatayHavalimanı #Otogar #ŞehiriçiŞehirdışıTaksiHizmeti #HavaalanınaYolcuTaşıma #UçakBileti #OtelRezervasyonu #TaksiDurakları #OtantikMekanGezileri #YöreninTurizmTanıtımı #TurRehberliği

Turizm Taksi Durağı

Avaz BEKLER (Emekli Öğretmen) http://www.alotaksiantakya.com/ https://firmarehberim.com/antakya-taksi-hizmetleri https://www.tumblr.com/blog/alotaksiantakya Alo Taksi Antakya & Turizm Taksi Durağı GSM: 0 535 339 4337 *7/24 Saat Kaliteli;Taksi Hizmeti #AvazBekler #AloTaksi #TurizmTaksi #AloTaksiAntakya #AntakyaTaksi #TaksiAntakya #AloTaksiHatay #AntakyadakiTaksiciler #AntakyaTaksiDurakları #HatayHavaalanı #HatayHavalimanı #Otogar #ŞehiriçiŞehirdışıTaksiHizmeti #HavaalanınaYolcuTaşıma #UçakBileti #OtelRezervasyonu #TaksiDurakları #OtantikMekanGezileri #YöreninTurizmTanıtımı #TurRehberliği

Şehiriçi-Şehirdışı Taksi Hizmeti

Şehir İçi Ve Şehir Dışı ;Türkiye'nin Her Tarafına Hizmet Vermekteyiz.

Havaalanına Yolcu Taşıma

Bir telefon ile yanınızdayız. Sizi bulunduğunuz yerden alıp zamanında Havaalanına yetiştiriyoruz.

Uçak Bileti Rezervasyonu

Alo Taksi Antakya İle En İyi Güzergah Ve Fiyatlarla Uçak Biletiniz Hazır

Otel Rezervasyonu

Alo Taksi, Seyahat Eden Müşterilerine Güvenilir Otel Rezervasyon Hizmetleri Sunar

7/24 Saat Kaliteli ,huzurlu ve güvenli bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Alo Taksi Antakya Ailesi Olarak Sizlere Kesintisiz Hizmetlerimiz İle 7 Gün 24 saat Hizmet veriyoruz.

Taksi Durakları İle İrtibat

Antakyada ki Tüm Taksi Durakları İle İrtibat Halindeyiz

OTANTİK MEKAN GEZİLERİ

Bölgemizdeki Tüm Otantik Mekanları Gezme İmkanı Sunuyoruz.

YÖRENİN TURİZM TANITIMI

Siz Müşterilemizi Yöremizin Tarihi Ve Turistik Mekanlarını Gezdirmekten Gurur Duyarız